Wielkie wejście

   Entree – wejście, wstęp, rozpoczęcie, jest zapowiedzią tego, co  nas czeka  dalej.

Co się wydarzy kiedy otworzymy drzwi ?

    Hol pełni funkcję komunikacyjną, a zarazem reprezentacyjną. Zastanówmy się czego oczekujemy wchodząc do domu. Albo inaczej, czym chcielibyśmy zaskoczyć naszego gościa. 

   Przedpokój jest wizytówką naszego wnętrza. Powinien być wyrazisty. Perfekcyjnie wykreowana przestrzeń budzi w nas ciekawość i  zachęci do pozostania.

   Jednak zdajemy sobie sprawę, że jego wielkość dyktuje nam  sposób rozplanowania przestrzeni. W wyposażeniu nie powinno zabraknąć wieszaka  lub szafy na odzież wierzchnią, miejsca na buty, torebki i parasole. Mile widziane są szufladki na klucze, czapki, rękawiczki lub smycz dla naszego pupila. I rzecz najważniejsza – lustro – duże, aby można w nim dostrzec czy kapelusz pasuje do butów. Jeśli nasz perfekcyjny przedpokój przyjmie na swojej powierzchni siedzisko, krzesło lub ławeczkę to do pełni szczęścia potrzebujemy tylko dobrego oświetlenia.

   Natomiast aranżacja powinna intrygować. Hol, może stać się biblioteką, galerią lub egzotycznym wspomnieniem z wakacji. To w tym pomieszczeniu pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa. Właściwie jest to komunikacja, w której nie przebywamy zbyt długo i dlatego namawiam na odważne detale np. intensywny kolor wieszaka, lustro w barokowej zdobnej ramie albo sufit w ciemnym kolorze –  dodadzą „pazura” .

   „Kropką nad i” każdego Wielkiego wejścia jest zapach ! Przyjemna woń kawy, pieczonego ciasta czy  wiosennego bukietu  spowodują, że chętnie będziemy wracać do naszego domu i goście też 😉